logoW związku z utworzeniem od 1 września 2016 Europejskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego na bazie ZSP Gubin już dziś zapraszamy na naszą nową stronę internetową.

 

Co słychać w ZSP w Gubinie?

Drukuj
Utworzono: środa, 19, marzec 2014 Opublikowano

logotypy

 

Co słychać w ZSP w Gubinie?

W naszej szkole systematycznie inwestujemy w rozwój uczniów realizując kolejne projekty unijne.  W dzisiejszych czasach często i już bardzo wcześnie młodzi ludzie muszą mierzyć się z wieloma życiowymi wyborami. Robimy wszystko, by nasi uczniowie byli pewni, że wybierając Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gubinie dokonali właściwego wyboru. Czasy szkoły średniej to wkraczanie w dorosłość. Po czterech latach nauki uczniowie opuszczają bezpieczny szkolny świat. Jak poradzić sobie w dorosłym życiu? Jak zdobyć pracę? Gdzie kontynuować naukę? To tylko niektóre z licznych pytań, które pojawiają się  na tym etapie życia. Mamy nadzieję, że nasze działania ułatwią absolwentom ZSP start  w dorosłość..

W ramach realizacji projektu „ZSP szkołą przyszłości” uczniowie bezpłatnie korzystają z wielu form wsparcia m.in. warsztatów, kursów, praktyk, platformy edukacyjnej oraz wielu, zakupionych za kwotę ponad 220 000,00 zł, pomocy naukowych (m.in. podręczników, programów multimedialnych, sprzętu specjalistycznego oraz książek), które wzbogaciły gabinety klasowe oraz bibliotekę szkolną.

Na  warsztatach „Pokochać swój zawód” uczniowie poszerzają wiedzę       i rozwijają swoje umiejętności z zakresu mechaniki samochodowej, informatyki, hotelarstwa, ekologii  i żywienia. Informatycy stworzyli od podstaw pracownię     z komputerami wyposażonymi w wielordzeniowe procesory, z mnóstwem pamięci ram, szybkimi dyskami, w której poznali m.in. procedury i mechanizmy konfiguracyjneMicrosoft Windows Serwer 2012. Mechanicy korzystają z nowych wózków narzędziowych, podnośników, urządzeń i programów diagnostycznych oraz spawarki. Ekolodzy m.in. badając próbki pobrane w terenie sprawdzają poziom zanieczyszczenia lokalnego środowiska. Żywieniowcy przygotowują pyszności, komponują diety i dobrze się przy tym bawią. Hotelarze m.in. mierzą się z najbardziej irytującymi w hotelarstwie sytuacjami, projektują logo i poznają czynniki zabijające dochody hoteli. Wszyscy uczestnicy warsztatów spotkają się z pracodawcami oraz biorą udział w zajęciach z doradcą zawodowym i w wycieczkach prozawodowych do Poznania i Zielonej Góry.

Uczniowie technikum pojazdów samochodowych uczestniczyli w kursach na spawacza, operatora wózków widłowych, prawo jazdy kat.B, C, B+E. Wszyscy uczestnicy kursów (oprócz trzech uczniów, którzy kontynuują jeszcze kurs na prawo jazdy kat.B) ukończyli zajęcia i zdali z wynikiem pozytywnym egzaminy potwierdzające nowe kwalifikacje.

Uczennice i uczniowie uczestniczący w warsztatach „Matematyka i język obcy  w zawodzie” w przyjemny i praktyczny sposób pogłębili swoją wiedzę matematyczną oraz poszerzyli umiejętności z języków angielskiego niemieckiego.

Jak radzić sobie ze stresem? Jak poznać swoje mocne strony? Jak panować nad emocjami? I odpowiedzi na wiele i innych pytań poznało 200 uczestników i uczestniczek warsztatów z psychologiem.

Szkolną wiedzę na temat wybranego zawodu skonfrontowali z rzeczywistością uczestnicy i uczestniczki praktyk zawodowych realizowanych na terenie Zielonej Góry, Szczecina i Poznania. Hotel Andersia w Poznaniu, Hotele Qubus, Dana i Aura w Zielonej Górze, Salony Seata, Citroena, Scanii w Zielonej Górze to tylko niektóre miejsca, gdzie odbywały się praktyki.

Czy uczniowie i uczennice ZSP w Gubinie mają możliwości poszerzania swojej wiedzy, doskonalenia umiejętności czy nabywania nowych kwalifikacji? Proszę odpowiedzieć samemu sobie na to pytanie pamiętając, że „ZSP szkoła przyszłości” jest jednym z wielu projektów unijnych realizowanych w naszej szkole.

Get a better hosting deal with a hostgator coupon or play poker on party poker
Copyright by ZSP Gubin. Wszelkie prawa zastrzeone! Kopiowanie jakiejkolwiek treci bez zgody autora surowo zabronione!